Ми знаходимосьДо 30-річчя незалежності України

   З ініціативи Міністерства розвитку громад на території  України до 30-річчя незалежності України запроваджено культурно-освітній марафон  «Наша незалежність», який має на меті поширення фактів та матеріалів, що стали знаковими для встановлення суверенної України.
     В Полтаві однією з найбільш знакових подій для становлення незалежності нашої держави стало підняття національного прапора 27 вересня 1990 року на щоглі біля кінотеатру ім.І.Котляревського.
   «Національні святині не вибирають, а успадковують. Українські національні святині - синьо-жовтий прапор і герб-тризуб. З виникненням України-Руси до наших днів український народ під своєю національною символікою виборював свою державність. Здобувши ненадовго волю у 1917 році, ми втратили її внаслідок агресії більшовицької Росії і на місці незалежної УНР постала маріонеткова держава УРСР. 70 років у цій державі все українське цькувалось і переслідувалось. Наш народ винищувався фізично і духовно. Вже кілька поколінь виросли в неволі, і це не могло не позначитися на характері і житті українського народу. Та, незважаючи ні на що, ми воскресли, встали з колін, і над нами знову майорять наші святі барви. Вони кличуть нас до свободи, у них боротьба і мужність наших попередників, у них надія, у них прозорість і ясність думки й сила нашого духу. Ми йдемо до волі, ми очищаємося від скверни рабства і моральної деградації. Тож аморально і злочинно стояти на шляху народу, великого і багатостраждального, як ні один інший народ у світі, до його свободи.
     Ми заявляємо про своє право у зв’язку з прийняттям Декларації про незалежність України встановити синьо-жовтий прапор в центрі Полтави на щоглі біля кінотеатру ім. Котляревського. Цього вимагає історична справедливість, цього вимагають мільйони тих, що полягли за і честь і волю України!»
Газета «ГОМІН». - 1990. - Серпень. - № 2. - С.1.

http://pedpresa.com             http://mon.gov.ua             http://zno-kharkiv.org.ua/