Поради психолога

12 правил школярам

1. Правильно постав задачу! Не думай, як змусити себе вчитися, а думай, як почати добре вчитися. Не примушуй себе (підсвідомість буде чинити опір насильству), а плануй! Постав мету отримати в семестрі по предмету "Х" на бал більше, ніж зараз, і підсвідомість тут же знайде шляхи вирішення цього завдання.
2. Знайди мотив (причину, стимул) вчитися добре. Мотивація може бути різна: найчастіше це якась перспектива (приз). Вона може бути близькою (Після вдало складених іспитів я поїду в табір) або довгострокової (Ось вивчусь і стану президентом!). Мотивація у кожного своя.
3. Облаштуй робоче місце. Банально, але факт. Можливо, лежачи на дивані з планшетом приємніше займатися, але доведено, що в лежачому положенні людина розуміє і запам’ятовує гірше і повільніше, це пов’язано з фізіологією.
4. Зміни стиль одягу. Природно, одяг сам по собі не може змусити вчитися, але стиль може. Одягни на себе стиль хорошого учня акуратно і строго. Спробуй, і ти відчуєш зміни як з боку оточуючих, так і всередині себе.
5. Перетвори нудне в творче! Наприклад, скористайся методом асоціативних карт. Це стосується ведення конспекту: записуй параграф не суцільним текстом, а використовуй кольорові ручки, маркери, цитати, таблиці, схеми і замальовки. Тим самим ти перетвориш нудну лекцію в захоплююче заняття, легше запам’ятаєш інформацію і розвинеш своє креативне мислення.
 6. Заохочуй себе за успіхи маленькими подарунками чи приємними справами.
7. Найважче почати. Лінь не дає зробити перший крок. Іноді завдання займає всього 15 хвилин, але ти знаходиш купу відмовок, щоб його не починати. Зрозумій, поки ти відтягуватимеш час початку роботи, ти посилаєш в мозок негативні емоції. В результаті, крім втрати часу, отримуєш поганий настрій, а завдання все одно доведеться виконувати
8.Вчися добре з першого дня! На підйомі новизни після відпочинку з’явиться режим і звичка, які допоможуть надалі.
9. Роби більше в класі, щоб менше робити вдома.

Правила для учнів

1.Твій перший помічник – режим дня.
2.Твій найлютіший ворог – лінощі, не піддавайся їм.
3.Дорожи кожною хвилиною уроку, не гай часу даремно.
4. Намагайся знати більше, ніж від тебе вимагають.
5. Намагайся якомога більше робити для себе сам.
6. Роби всяку справу старанно, але не на показ.
7. Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні.
8. Почату справу доводь до кінця, якою б важкою вона не була.
9. З двох справ починай більш важку.
10. Признатись у вчинку – мужність, приховати його – боягузство.
11. . Ділись з товаришами знаннями. Навчивсь сам – навчи інших.
12. Не зазнавайся, на критику не ображайся, а прислухайся до неї.
13. Будь чесним у грі і змаганні. Памятай! Перемагає дружба і наполегливість.

Правила спілкування школярів

1.  Будьте завжди ввічливими, привітними, доброзичливими.
2.  Намагайтеся, щоб спілкування з вами для людей було корисним і приємним.
3.  Умійте слухати інших і ніколи не перебивайте.
4.  Не бійтеся розпочати розмову з незнайомими людьми , але не будьте нав’язливими
5.  Пам'ятайте : неввічливо багато говорити про себе, перебивати співрозмовника.
6.  Говоріть те, що може бути цікавим співрозмовнику. Враховуйте його вік, характер, інтереси.
7.  Не розмовляйте без потреби голосно, не вживайте грубих слів .
8.  Не задавайте людям шкоди словом.
 9.  Вчіться відчувати настрій співрозмовника, його ставлення і до ваших слів. не виявляйте свого поганого настрою.
10. У спілкувані використовуйте звертання і ввічливі слова.

Як здолати хвилювання перед тестуванням, контрольною роботою,підсумковою атестацією?
Перед початком уроку:

•  Готуйтеся!
•  Ретельно вивчайте матеріал.
•  Не бійтеся наближення тестування, контрольної роботи, підсумкової атестації.
• Сприймайте це як можливість показати обширність своїх знань і отримати винагороду за виконану вами роботу.
•  Потрібно добре виспатися в ніч перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією.
•  Відведіть собі час із запасом, особливо для справ, які треба виконати перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією і приходьте на урок незадовго до початку.
•  Розслабтеся перед тестом, контрольною роботою, підсумковою атестацією.
•  Не прагніть повторити весь матеріал в останню хвилину.
•  Не приходьте на урок з порожнім шлунком.
•  Візьміть цукерку або що-небудь інше, щоб не думати про тест, контрольну роботу, підсумкову атестацію,  не хвилюйтеся.
 Під час уроку:
 •  Уважно прочитайте завдання.
•  Розподіліть час на виконання завдання.
•  Сядьте зручно.
• Якщо ви не знаєте відповіді, пропустіть це питання і приступайте до наступного.
•  Не панікуйте, коли всі починають здавати свої роботи. Ті, хто першим виконав завдання, не отримають за це додаткових балів.
 Як готувати домашні завдання
 Рекомендації учням
 1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання.
 2. Став запитання, якщо чогось не зрозумів або з чимось не згодний.
 3. Навчися користуватися словниками й довідниками. З'ясуй значення незнайомих слів, знаходь потрібні факти й пояснення, правила, формули в довідниках.
 4. Якщо в тебе є комп'ютер, навчися з його допомогою знаходити потрібну інформацію, робити розрахунки за допомогою електронних таблиць тощо.
 5. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і спробуй визначити, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання.
 6. Між уроками роби перерви.
 7. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам'ятати.
 8. Якщо матеріал, який треба вивчити, великий за обсягом або складний, розбий його на окремі частини й опрацюй кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів. (Ключові слова - найважливіші в кожному абзаці).
 9. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує багато часу. Готуйся до них заздалегідь, рівномірно розподіляючи навантаження.
 10. Готуючись до усних уроків, використовуй карти, схеми. Вони допоможуть тобі краще зрозуміти й запам'ятати матеріал.
 11. Складай план усної відповіді.
 12. Перевіряй себе.