День науки для ліцеїстів – особливе свято

День науки – це свято новаторських ідей, відкриттів і знань, свято особливих креативних людей! В усі часи наукові досягнення були показником високого інтелектуального потенціалу і предметом особливої гордості!
2019–2020 н.р. став першим навчальним  роком для Наукового ліцею №3. Для вихованців закладу нового типу стало можливим одночасне здобуття загальної середньої освіти та освіти наукового спрямування.
Уперше ліцеїсти святкують День науки. Ми маємо вже певні досягнення. До дослідницької діяльності долучаються навіть наймолодші школярі: у рамках  проекту «МАН-початківець» учні початкових класів  мають змогу відчути себе дослідниками і долучитися до винахідництва .  Переможці конкурсу–захисту МАН Наукового ліцею  практикують себе в ролі консультантів учасників МАН-початківець.

Учні 2-4 класів взяли участь у     Науковому      колегіумі “ScienceforKids”,       презентувавши    англійською мовою   свої     міні-дослідження,     продемонструвавши   чудові знання       іноземної мови та       ерудицію.
  Приємно радують ліцеїсти перемогами   в      предметних олімпіадах та конкурсі-   захисті    МАНу.

Результати міського етапу     Всеукраїнських   предметних олімпіад
та   конкурсу-захисту робіт Малої академії     наук  за 2019–2020 н.р.

Предмет Iмісце II місце III місце Усього
Німецька мова 1   2 3
Географія 1 2   3
Біологія   2   2
Англійська мова 2 2 3 7
Інформатика 1     1
Правознавство 1 2   3
Трудове навчання   1 1 2
Історія   2   2
Фізика 1   2 3
Інформаційні технології   1 1 2
Хімія 1 1 2 4
Українська мова та література 2 1 2 5
МАН 6 5 2 13
Мовно-літературні конкурси 4 4 2 10
УСЬОГО 20 23 17 60

Результати обласного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад
та конкурсу-захисту робіт Малої академії наук за 2019–2020 н.р

Предмет Iмісце II місце III місце Усього
Німецька мова 1     1
Географія     1 1
Англійська мова 1     1
Інформатика     1 1
Правознавство   2   2
Історія     1 1
Фізика   1   1
Хімія 1     1
Українська мова та література     1 1
МАН 2 5 3 10
УСЬОГО 5 8 7 20
У закладі  впроваджено уроки-колоквіуми, під час яких ліцеїсти мають можливість поглибити знання з певного предмету, працювати в групах, які займаються дослідницькою діяльністю, засвоювати курси «Фінансова грамотність», «Медіаосвіта», «Вплив зміни атмосферного тиску на серцево-судинну систему людини», «Біоіндикація навколишнього середовища за полютантами»,  «DesignSguadGlobal», беруть участь у проектах  Гете-Інституту в Україні «PrüfungenanSchulen»,  Європейської Комісії «E-TwinningPlus» тощо, готуватися до учнівських предметних олімпіад, конкурсу-захисту МАН, інших конкурсів та змагань.
    Під час зимових канікул у ліцеї проходить наукова практика для учнів 5-10класів. Під керівництвом педагогів разом з науковцями закладів вищої освіти ліцеїсти  створювали ментальні карти, відеорепортажі з місця подій, складали меню здорової їжі для дітей, досліджували сленги та лексику у фільмах іноземною мовою, вивчалиморфолого-синтаксичні особливості текстів, створювали логотипи фірм, вивчали закони раціональної економіки, створювали соціальну рекламу, отримали досвід у читанні математичних графіків на базі метеорологічного центру та кардіологічного пункту, вчилися вимірювати радіаційний фон території, кодувати та розкодовувати тексти (QR-код), створювати комп’ютерні анімації до казок, інтерактивні тести за допомогою онлайн-програм тощо.

З  листопада 2019 року ліцею надано статус експериментального закладу освіти регіонального рівня, який під керівництвом наукових працівників ПОІППО ім. М.В. Остроградського здійснює дослідно-експериментальну діяльність з теми  «Упровадження методики предметно-мовного інтегрованого навчання (CLIL) в освітній процес закладу загальної середньої освіти».
Юні ліцеїсти під керівництвом   науковців Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Полтавського національного педагогічного університету  імені В. Г. Короленка роблять перші кроки у світ науки, але ми знаємо, що попереду багато цікавих відкриттів і досягнень.
Щиро вітаємо всіх науковців  з Днем науки!  Зичимо міцного здоров’я, творчого натхнення, життєвої енергії, нових досягнень і щедрих ужинків на науковій ниві!